Hozzányúl a mesterséges intelligenciához a Samsung, hogy hatékonyabb legyen a 6G
Dél-Korea az évtized végére vezetné be a 6G-t, aminek hatékonyságát a Samsung a mesterséges intelligenciával növelné.
Dél-Korea az évtized végére vezetné be a 6G-t, aminek hatékonyságát a Samsung a mesterséges intelligenciával növelné.
Brit kutatók vizsgálata szerint a 6G-hálózat olyan gyors lehet, hogy egyetlen másodperc leforgása alatt 20, átlagos hosszúságú filmet lehet majd átküldeni a hálózaton.
Több kutatóintézet is részt vesz a 6G tervezésének egyik projektjében, köztük az ELTE Informatikai Kar kutatócsoportja is, Laki Sándor vezetésével.
Dél-Korea a korábbi becslések után most már egy egészen pontos dátumot mondott azzal kapcsolatban, hogy mikor indítaná el az ország – és a világ – első 6G-s hálózatát.
Az LG-nek sikerült kültéren, 320 méter távolságra továbbítania egy jelet a 6G-s tesztkészülék segítségével.
Bár még az 5G-s tornyok sem terjedtek el igazán, kínai kutatók egy már ennél is újabb fejlesztés határait feszegetik. A kísérleti eszköz első eredménye mobilos közegben soha nem látott adatátviteli sebességről árulkodik.
Az LG sikeresen demonstrálta a vezeték nélküli 6G terahertzes (THz) tartományban történő adatátvitelt és -vételt 100 méternél nagyobb távolságra, kültéri környezetben. A vállalat ezt a technológiai mérföldkövet a Fraunhofer-Gesellschafttal, Európa legnagyobb alkalmazott kutatólaboratóriumával együttműködve érte el.
Az Oppo bemutatta első 6G témájú fehér könyvét, amely részletesen tárgyalja következő generációs 6G hálózatok architektúráját. A dokumentumban a kínai gyártó által létrehozott kutatócsoport felvázolja a 6G hálózatok modelljének műszaki jellemzőit, szolgáltatási és rendszerkövetelményeit, valamint a gépi tanulás felhasználási lehetőségeit.
A Samsung úgy számol, leghamarabb 2030-ban lehet széles körben is elindítani a kereskedelmi 6G mobilhálózatokat.
Kínában már megkezdték a 6G-s technológia fejlesztésének előkészítő munkálatait. A most terjedő 5G-nél is gyorsabb hálózaton eszeveszett sebességgel pöröghetnek majd az adatok.
Az Egyesült Államok elnöke szokásosan a Twitteren üzente meg, mit vár az amerikai vállalatoktól. Annak ellenére, hogy a kívánsága egyelőre inkább sci-fi, mint rövid távon megvalósítható dolog.
Épp csak hogy indulni kezdenek az első 5G hálózatok a fejlett világban, Kínában már a telekommunikáció következő mérföldkövén dolgoznak.